Drapaki dla kota w Twoim domu

W jaki sposób dobrać drapak dla kota?
Określając się na posiadanie kotka, potrzebujemy mieć wiedzę, że drapanie to jego normalny nawyk i podświadomy sposób na pozbycie się martwej, bezwartościowej tkanki. Jeśli Twój kot posiada słabość do drapania rozmaitych domowych powierzchni, takich jak drzwi i także fotele, wyjściem może być dobrany do jego potrzeb drapak.
Konkretne modele różnią się od siebie wyglądem, wielkością i dodatkowo praktycznością, zaś wybór istnieje niewątpliwie ogromny. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są generalne reguły dobierania tegoż typu wyposażeń oraz kiedy dokonać racjonalnego wyboru.

Przede wszystkim niezmienność.

Kotek skrobiąc pazurki stosuje do tegoż ogromną część swojej siły, a ciało wygina w głęboki łuk. Takie podejście czyni, że drapak dla kota musi być przede wszystkim stały, tak aby nie zagroził naszemu zwierzowi. Znakomitym podejściem są np. moduły przyczepione do ściany, jakie dźwigają znaczny wpływ i tworzą doskonałą ofertę, nawet dla dorosłych kotów. Selekcjonując drapak sprawdź, czy jest wsparty na ciężkiej podporze i także czy część dolna doskonale przylega do ziemi.
Dokonując wyboru weź pod rozwagę wskazania producenta, co do tegoż, dla jakiej wagi kota przeznaczony jest ten przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tym większy napór wywrze podczas ścierania pazurków, stąd drapak dla kota powinien być niewątpliwie dobry.

Dopasowana wysokość

Obojętnie od tego, albo nabywasz drapak w sklepiku stacjonarnym, czy zamawiasz go online, myśl aby przystosować jego wymiary do gabarytów Twojego pupila. Wielkość powinna być dostosowana do wielkości kota, właśnie żeby mógł on naprostować łapki i dodatkowo wyciągnąć cielsko. Koty rasy dużej wymagają szczególnych, wysokich dodatków, jakie zadowolą ich potrzeby. Koci junior nasyci się znanym artykułem; możemy też wybrać drapak, jaki będzie rósł razem z nim.

Marka oraz zużyte materiały

Jeśli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być stworzony spośród wysokiej jakości produktów. Świetnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który dobrze akceptuje styk z kocimi szponami. Taki zestaw obicia pozwoli na to, iż na materiale nie będą się nagromadzać kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych jest sporo różnych rodzajów drapaków w różnorodnej postaci. Owe najnormalniejsze to deska osłonięta wyjątkowym sznurkiem, nader kosztowne skonstruowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Funkcjonują również drapaki, skonstruowane tak, by pełnić równolegle
funkcję łóżka oraz które obite są wytrzymałą, ale lekką gąbką.
najwyższej jakości drapaki zobacz https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być zarówno śliczny, jak i także praktyczny. Taki przedmiot może się stać ozdobą mieszkania i także doskonałym terenem zabaw dla naszego pupila. Mocno poszerzone są tzw. kocie baszty, które pozwalają zadbać o pazurki, a są również łóżkiem i także miejscem do zabaw. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się, jeżeli masz parę kotów, które mogą dzięki niemu używać zabawki równocześnie, a nawet wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Olbrzymi dobór rozmiarów, kształtów i kolorów sprawia, że każdy posiadacz pupila odszuka w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego wymagania i dodatkowo stworzy radość kota.