Gdzie pozyskać ogromnie oryginalne zabawki dla kotków?

Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Na pewno każdy chociaż raz spotkał kotka który wyjętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W mieszkaniu szczególnie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany sprzęt, i choćby dywan. Reagujemy potem często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna spośród oczywistych rzeczy, którą musi wykonywać każdy normalny pupil. I nie chodzi tu wyjątkowo o zaostrzenie szponów, bo szpony każdy pupil ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym kot oznacza osobiste terytorium. Pozostawia również ślady szponów na przedmiotach, również w celu poinformowania, iż to jego teren. Jeśli kotek wcale nie zajmuje się drapaniem, stanowi to wówczas dla nas alarm, iż coś go trapi Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu pozwala uratować przed zniszczeniem nasze pufy.
kup kotu zabawkę sprawdź sklep zoologiczny

Drapaki dla kotka gwarantują naszym pupilom komfort, są niezwykle niezbędne szczególnie pupilom przebywającym regularnie w domu.

Drapak dla kota służy też do gimnastyki. Kotek wysuwa mięśnie, zaś na wysoce rozszerzonych drapakach ma sposobność do wielce trudnych uciech. Prawidłowo jest jak najwcześniej przyzwyczaić kociaka do drapaka, by uchronić przed zadrapaniem stołki czy sofę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Zawsze koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie żyją gospodarze, stąd ofiarą może ulec leżanka w salonie. Pupile uwielbiają również oznaczać znane terytorium obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakieś inne stworzenie, na przykład nietypowego kotka.

Prawidłowo jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie spotykaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najdoskonalsze, położone w koszmarnym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kota kupić?
W sprzedaży są dostępne wielorakie rodzaje drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na uszkodzenia i może służyć pupilowi jako dostępne pole do drzemki. Jest to najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są także drapaki dla kotów w formie drewnianego filaru, ustawionego na podstawce pionowo albo pochyło, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można nabyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, gdy są bardziej rozbudowane, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może zostać na posadzce lub być zamontowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być dobrany do wielkości kota. Zwykle drapaki dla kotów są w kilku różnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt także dla hodowli, a także drapaki wodoodporne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest nadzwyczaj bogata, mają one najbogatsze kształty, posiadają różnorodne funkcje i dodatki. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym smakiem również upodobaniami kotów. Jak pupil lubi więcej odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, gdy jest ruchliwy i dodatkowo kocha skakać, zapewne uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.