Gdzie rozmieścić kuwetę dla kotów w domu?

Kuweta dla kotka

Kotki niewychodzące pragną własnej kociej ubikacji w naszym budynku. Warto dostosować dobraną kuwetę dla kotów, żeby i także koty i dodatkowo wszyscy żyjący z kotkami czuli się wygodnie.

Najidealniejsze położenie dla kuwety

Przed kupnem, bądź skonstruowaniem kuwety dla kotka, należałoby uprzednio zdecydować gdzie ona będzie stała, bo od tego może prawdopodobnie zależeć jej wygląd i także gabaryty. Kuweta dla kotka może gościć w rogu, czy za czymś, np. za muszlą klozetową, bądź między np. wanną, i pralką. Kuweta może być wybitnie elegancka i nowoczesna o fantastycznym układzie np. kapsuły oraz tworzyć choćby ozdobę własnej łazienki. Są kuwety ze wyjątkowymi dziurkowanymi progami, na których kotek chodząc oczyszcza łapki i nie rozprzestrzenia żwirku po całym wnętrzu. Należy, niemniej pamiętać, iż kuweta dla kotów, nawet przy najgorliwszym zabieganiu o czystość oraz schludność, jest pojemnikiem na ekskrementy i nie preferujemy jej dać w kuchni, sypialni, korytarzu, bądź pokoju, gdzie się kręcą i także pracują ludzie. Wspaniałym lokum, gdzie może przebywać kuweta dla kota jest ubikacja, lub dowolne ustronne pomieszczenie gospodarcze, graniczące z ogrodem, może to wówczas być również ubikacja, w której istnieje muszla klozetowa.
złóż zamówienie na kocią kuwetę

Kształty kuwety

Kot będzie ochoczo korzystał z kuwety, jeśli jest ona świeża, systematycznie czyszczona, znajduje się w niej surowy piasek, lub żwirek, jakim kotek potrafi pokryć własne nieczystości, oczywiście i jest przyjemna. W kuwecie nasz kotek winien mieć okazję dowolnie się zakręcić, wyselekcjonować pole i dodatkowo pogrzebać łapką. Zakończenie granicy kuwety nie może być ani za małe, ani za duże. Zbyt niewielki rand kuwety będzie przyczyną rozpraszania się żwirku po podłodze, i zbytnio duży – utrudni naszemu kotu trafianie do środka. Niestarannie dobrana kuweta dla kota może prawdopodobnie spowodować, że nasz kotek może się w ogóle zniechęcić do korzystania z niej i na przykład załatwiać nieopodal – na posadzce, zapewniając nam górę ekstra pracy.

Kuwety kryte, z pokrywką

Kuwety – pudła, posiadające obudowę górną mają tę właściwość, że niezmiernie dobrze zabezpieczają przed wysypywaniem się piasku, blokują także w zasadniczym stopniu zapachy i chronią niegustowne widoczki kocich nieczystości. Po uprzątnięciu, mogą jeszcze służyć za pudła transportowe. Należy jednakże podnosić, lub zdejmować zewnętrzną przykrywkę dla dokładnego posprzątania wnętrza kuwety stosunkowo regularnie.

Codzienne oczyszczania

Istotne staje się rozpoznać jak regularnie chcemy uczynić całościowe porządki w kuwecie. Czasami raz w miesiącu, korzystnie jest wyeliminować wszystko z kuwety. Całą kuwetę umiejętnie wypucować szczotką i szarym mydłem, można też wyparzyć podłoże i ścianki kuwety wrzątkiem. Wszelkie najściślejsze sąsiedztwo kuwety również zasługuje na poważne pozamiatanie i także wypłukanie. Jeśli kuweta istnieje w środowisku różnych, licznych przedmiotów, wspaniale jest także i także je wyczyścić. Na pewno wymagamy posiadać obok kuwety łopatkę do wyrzucania kupek oraz miotełkę do czyszczenia rozsypanych ziarenek piachu. Do odświeżonej kuwety świetnie będzie dosypać nowy piasek, bądź żwirek.
Nasze koty odwdzięczą się nam z pewnością własną kocią radością i także wspaniałą formą. Zaś odpowiednio podtrzymana, perfekcyjna kuweta dla kota – to wówczas niezauważalna i także nieodczuwalna nosem kocia toaleta, w której kot czuje się bezpiecznie, miło i także schludnie.