Jakie dodatki dla pieska są konieczne oprócz legowiska dla czworonoga?

Sportowe szelki dla psiaka

Z psiakiem potrafimy uprawiać różnorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze bądź hulajnodze. Nie musi to być od razu fachowy wysiłek, biegać czy jeździć na rowerze możemy z czworonogiem rekreacyjnie. Do tego konieczne będą charakterystyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka zawierają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, i krajowy producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla psiaka zaprojektowane są tak, by zapewnić czworonogowi komfort podczas wysiłku.
Do mniej intensywnych sportów wolno używać szelek dla pieska zaprzęgowych, ale właściwie jest stosować profesjonalne szelki przeznaczone do gonienia z czworonogiem bądź przejażdżki na rowerze.
kliknij aby kupić legowisko dla psa https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer robi prócz specjalistycznych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorodnych sportów biegowych. Są więc to szelki doskonale przystosowane do figury pieska, zapewniają ochronę szyi i także pleców. Nie ruszają się w czasie ruchu i nie przynoszą otarć. Szelki dla czworonoga Line mogą być wykorzystywane też na co dzień, szczególnie do dalekich spacerów. Są więc to szelki nadające się idealnie do dogtrekkingu.
Inne sportowe szelki dla pieska to wówczas sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to zatem połączenie klasycznych szelek rodzaju guard i uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla psa także najlepiej sprawdzają się w dogtrekkingu, lecz wolno uprawiać w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można nadzwyczaj dobrze dobrać do kształtów psiaka, mają dwa punkty regulacji. Szelki rozkładają proporcjonalnie siłę, z jaką czworonóg rwie, zezwalając mu na lekką i dodatkowo wydajną pracę oraz lekkość manewrów. Szelki dla psa Speed są lekkie i dodatkowo delikatne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, nieopodal obroży, jest do przypinania psa na spacer, kolejne do przypinania w czasie biegu, jazdy na rowerze bądź długiej wyprawy.

Firma Sali produkuje również charakterystyczne szelki dla pieska „norweskie”, które też sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psiakiem. Przeznaczone są dla psiaków, które za mocno nie ciągną oraz prawidłowo reagują na komendy w czasie biegu.
Szelki dla pieska sportowe to zatem również Front Range firmy RUFFWEAR. Są to również wszechstronne szelki, można montować je psiakowi na codzienne spacery, i dodatkowo używać przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z psiakiem. Szelki dla psa Front Range są lekkie w regulacji i dodatkowo lekkie, ich właściwością jest także błyskawiczne i dodatkowo łatwe zakładanie i także ściąganie. Zawierają, tak jak szelki Speed, dwa elementy do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co wzmacnia bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, i kieszonkę na identyfikator.
Jak chcemy uprawiać sport z psem musimy wybrać dla niego prawidłowe, praktyczne oraz dostosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.