Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna jest wyborną okazją, żeby poświęcić czas naszemu psowi. Podróż wraz z ukochanym psim kompanem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, by zrelaksować się, jednocześnie ofiarując psu czas. W letnie miesiącenależy myśleć o kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi są na nie podatne. Rasy psów, potrzebujące dużo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, nierzadko mają kleszcze. Jak możemy ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różnorodne rodzaje obroży przeciwko kleszczom. Obroże na kleszcze charakteryzują się długą efektywnością oraz niewysoką ceną. Są dostępne na potrzeby psów różnych gabarytów, więc łatwo znajdziemy średnicę dopasowaną do wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom są olejkami eterycznymi oraz lekami na kleszcze. Leki przeciwpasożytnicze cechują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość preparatu na kleszcze jest odpowiednia do masy psa, trzeba więc przeczytać przed nałożeniem, iż znaleziona obroża przeciw kleszczom będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, produkująca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd oraz flumetrynę, które są bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg oraz dla zwierząt powyżej 8kg. Obroże Foresto działają jednocześnie przeciwkleszczowe ,jak i na pchły, przez co zapewniają wszechstronną obronę psa. Obroża Foresto chroni skutecznie nawet do 8 miesięcy, ponadto jest aktywna już w momencie założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą licznych niebezpiecznych chorób zakaźnych, takich jak borelioza, babeszjoza i erlichioza. Psy chętnie spędzają czas w zaroślach, na przykład labradory, wymagają wyjątkowej ochrony w formie preparatów na kleszcze, ponieważ zarażenie wywołana złapaniem kleszcza stanowi ryzyko powikłań naszego psa. Obróżka dla psa z preparatem na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, przez co pozwala ochronę przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, lubiące wodę potrzebna jest specjalna profilaktyka, na przykład w formie zakropień mających środek na kleszcze lub specjalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Aby zabezpieczyć psa w trakcie letniej wycieczki warto sprawić sobie skuteczne preparaty na kleszcze dla psa.

https://www.krakvet.pl/product-chy-3586-BAYER-Foresto-Obroza-obroza-przeciw-pchlom-i-kleszczom-dla-kotow-i-malych-psow-dl-38cm.html obroża przeciw kleszczom