Powody, dlaczego dieta wegetariańska dla psa jest skuteczna

Co rzekniecie na psa, który będzie jadł zboża, cytrusy, warzywa zaś nie ma mięska? Czy to niemożliwe? Jednak będzie to wykonalne, psiska również umieją być weganami.

Pewnie pies wegetarianin brzmi dla wielu osób niezrozumiale. Jednakże wegetarianizm i weganizm zyskują coraz więcej sprzymierzeńców. Trudno się temu zdumiewać w momencie, gdy okaże się, iż pan jest zapalonym wrogiem konsumowania mięcha. To chciałby, aby jego czworonożny przyjaciel też karmił się jedynie przetworami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Pieski w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kotki wymagają jeść mięso o tyle psiaki są w stanie bez niego się obyć. Wprawdzie sporo lekarzy negatywnie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to generalnie nie ma przeciwwskazań, by taką zmianę przeprowadzić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Zwłaszcza tego, że czworonóg nie będzie miał podanych kompletnych składników w idealnych proporcjach. Oczywiście takie zagrożenie występuje, jeżeli menu będziemy opracowywać indywidualnie oraz nie będziemy mieć odpowiedniego doświadczenia. Natomiast jeżeli będziemy w stanie zbudować dietę prawidłowo zbilansowana wolno liczyć, że fajnie się sprawdzi oraz pieskowi nic się nie stanie.

dieta wegetariańska dla psa

Karmę wege bez kłopotu będzie można kupić w internecie, różne produkty tegoż typu mają w własnym asortymencie sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom warzywna żywność nie jest dodatkowo nadzwyczaj kosztowna – worek, który liczy blisko 12 kg będzie można kupić za około 150 złotych czyli za tyle ile kosztuje karma doskonałej jakości w sklepie tradycyjnym.

Nierzadko oferowanie takiej strawy to wynik decyzji właściciela, co jest wymuszone jego przekonaniami. Zdarzają się też sytuacje, gdy taki prowiant jest dla psiska ratunkiem. Wielokrotnie będzie to związane z awersjami, niekiedy pupilka alergizuje najpierw wieprzowina, następnie mięsko z kogutka, wołowina czy ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce ustawicznie wywołuje awersję. W takich okolicznościach żywność jarska nie będzie fanaberią, lecz to jedyny środek na to, aby piesek był zdrowy.
Czworonóg jarosz! Przekąski bez mięsiwa

Nieistotne czy żywi się karmą wege czy mięsną to i tak będzie można podawać pieskowi warzywne zagrychy.

Jarskie zakąski dla zwierzaków

Psina wegetarianin z satysfakcją pochrupuje marchew. Tak naprawdę dokładnie jej łagodny smak będzie sprawiał, że jest wtedy dla psiaczka idealny element oraz będzie po niego ochoczo sięgał. Również świetne będzie także dobrze strawne puree z dyni, które dobrze się sprawdzi oraz będzie można je stosować psom. W diecie zwierzaka pojawiać się może również kisiel z siemienia lnianego, który daje drogocenne kwasy tłuszczowe omega3. Cennym składnikiem będzie jeszcze brokuł, z którego przygotować można świetną sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co bardzo istotne to także będzie tam minimalna liczba kalorii. Takim zdrowym dodatkiem do diety jarskiej będą dodatkowo buraki, jakie będzie można podawać w postaci buraczanych wiórków.