Rodzaje kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kocich toalet. Jest to:

– zakryte (występują również z daszkiem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnymi dnem.
Te kocie toalety wyróżniają się tym, albowiem dla przykładu kuwety zakrytej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowane w niej specjalne filtry nie rozprzestrzenia się niemiły zapach. Przeznaczone one są dla kociaków, jakie lubią przekopywać, ale uważaj – nie każde koty są w stanie je zaakceptować, jednak większość akceptuje, aczkolwiek istnieją wyjątki, jakie za nic nie zniosą tego.
Ale w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa głównie stworzona z tworzywa sztucznego, jest ona zarezerwowana dla wszelkich kotów. Należy zapamiętać o nadającym się wymiarze. Niektóre z nich są uzbrojone w ramkę, żeby bez problemu podtrzymywać czystość.

Kuweta samoczyszcząca, fenomenalny wybór dla osób, które dosłownie czują niechęć, aby wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w miernik ruchu. Po cyklu, który został przez nas opracowany, bądź po okresowości, kuweta samoistnie uruchamia narzędzie, które zmiata zanieczyszczenia do pojemnika, bądź do kanału. W budowie bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależna jest od zestawu). Przez tą cechę płynne zanieczyszczenie zlatuje w kierunku dołu. Ten typ kuwety widnieje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które często sprzątają kuwetę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kuwet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów jakie:

– skończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kuweta dla tyciutkich kotków nie powinna być za wysoka, bo może nieść za sobą kłopot przy wejściu. w wypadku, gdy kotek już skończy 84 dzień życia życia, można zakupić nową i przewyższającą rozmiarem kocią toaletę, stąd to właśnie, byleby wysypać właściwą ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kotek lubi kopać i zakopywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany gatunek zadaszony, ale zostało na górze napisane – należy uważać, aczkolwiek wybrane kocięta mogą nie akceptować takowych kocich toalet, większość akceptuje, bowiem zdarzają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, iż kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to możesz podjąć decyzję na kupno mebla, w jakim można ustawić w środek kocią toaletę, jeśli nastąpi pewny przypadek, bo ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, jaką można postawić w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z daszkiem, jak i również odkryte.
Należałoby również zaopatrzyć się w wyposażenie, które uproszczą {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

furminator dla kota https://www.krakvet.pl/product-chy-10934-FURMINATOR-dla-duzych-kotow-krotkowlosych-1szt.html