Silikonowy żwirek dla kota – wszystko, co musisz wiedzieć

Żwirek dla kota

Żwirek dla kotka to zatem nieodzowne oprzyrządowanie kuwety. Istnieją wielorakie typy żwirków dla kotów. Każdy z nich przydaje się również do kuwety odsłoniętej, jak i także krytej. Żwirek dla kotka posiada taki defekt, iż nie można do końca uniknąć jego rozsiewaniu obok kuwety i noszeniu po pomieszczeniu przez pupila.
najlepsze marki żwirków silikonowych dla kota sprawdź https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotka?

Nietrudno jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piasek. Natomiast na rynku są widoczne różnorodne żwirki dla kotów, znacznie dostępniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające niezwykle przypominają naturalny piach. Są przydatne dla pupilów, które wielekroć idą na pole i także lubią gmerać w glebie. Takie kotki muszą posiadać w kuwecie cokolwiek znanego.

Lecz taki żwirek dla kota nadzwyczaj szybko zaczyna nieładnie pachnieć, gdyż niestety nie ma opcji oddzielenia żwirku ubrudzonego moczem od zwykłego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy tworzy strukturę delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są okazalsze, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po mieszkaniu.

Aczkolwiek ów większy i także cięższy jest mniej funkcjonalny. Gdy kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryłka, którą można prędko wyrzucić z kuwety bez potrzeby wymiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe bądź aromatyczne. Wybór zapachów jest duży, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Typowe, wspaniałe żwirki dla pupila bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe zatrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować nieczystości na bieżąco, oraz wszystek żwirek uzupełniać co jakieś 3 tygodnie. Owy żwirek dla kota jest mocno funkcjonalny.

Jeżeli go używamy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym lokum, ażeby woda z moczu lekko wyparowała. Ogromnie znane żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy także drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno wydalać go do ubikacji. Taki żwirek doskonale zobojętnia smrody i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego wadą jest to, że najbardziej ze jakichkolwiek żwirków przenosi się po domu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba myć po każdym oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specjalistyczne pochłaniacze zapachu i także neutralizatory, które wolno dodawać w niewielkiej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż zawierają również cechy odkażające.