Zakup lub adopcja dużego psa. Jaką wyszukać rasę psa? Jaka będzie korzystna?

To, iż czworonóg jest najprawdziwszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Ów futrzasty przyjaciel, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i dodatkowo warunki, w jakich żyje. Dla niego liczy się wyłącznie delikatne spojrzenie i dotyk serdecznej pomocnej dłoni.


Kiedy pies dojrzewa…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup bądź adopcję psa, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad doborem tej właściwej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom oraz trybowi życia. Stan pieseczka i jego przyjemny pyszczek wystarczają, żeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem czarujący pies niesłychanie łatwo dojrzewa i właściciel nawet nie zauważy, w jaki sposób zamienia się w dużego psiaka, którego stan niestety nie zawsze odpowiada wymaganiom pana. Dzieje się tak, gdy czworonóg zostaje wzięty jako szczeniak, i pochodzenie jego rodziców nie zostało rozpoznane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak duży pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego przygarnięcie, niezależnie od jego ślicznych oczek i zabawnego pyszczka.


Aktywny psiak i leniwy człowiek


Zamierzając się na posiadanie psiaka, trzeba dobrze zapoznać się z jego rasą, by wraz z nim stanowić jednolity i silny związek. Psiaki wymagające mnóstwo ruchu i także spacerów,nie będą czuły się szczęśliwe, odosobnione w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, czy psy gończe, potrzeba mieć świadomość, iż to niewiarygodnie aktywne zwierzaki, które wymagają dalekich spacerów oraz licznych gier ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły otoczenie, w którym żyją, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego miłośnicy relaksu na kanapie, przed telewizorem czy z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak ochronny lub do towarzystwa?


Którykolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo określić swoje wymagania w stosunku do nowego psiaczka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, perfekcyjnie sprawdzą się tu pieski małe, które bezproblemowo pomieszczą się w dowolnym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie świetnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na niewielkie wymiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i dodatkowo wakacji.

Natomiast małe pieski mimo własnego pięknego wyglądu, nie dadzą komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością spowodują niepewność i obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich odstraszając. Jeśli w mieszkaniu zamieszkują malutkie dzieci, których zachowanie często bywa nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, albowiem źle prowadzony może wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i wagę.

Pies zaczepny wyłącznie dla doświadczonych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które żąda od właściciela przedstawiania stosownych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Psy ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący potrzebują właściwej tresury już okresie szczenięcym i odpowiedniego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zapoznać się ich rasami, aby trafnie wybrać tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, pragnieniami i także stylem życia człowieka, bo tylko wtedy relacja z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem i wzajemną miłością.

karma dla psa hurtownia