Żywienie psów – czym się kierować w wyborze karmy dla psa?

Wybór optymalnej znakomitej klasy suchej karmy, nie jest wcale takie oczywiste, jak by się mogło wydawać. Jeżeli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę komponentów, na pewno już zauważyliśmy brak bardzo istotnej informacji, którą jest wielkość każdego ze elementów, które znajdują się w żywności. Jest to znacząca informacja. Większość karm suchego typu jest wykonywana na bazie zboża i innych roślin. Natomiast tak koty jak i pieski są mięsożercami, dlatego winnym być karmione pożywieniem, gdzie głównym czynnikiem zdecydowanie jest mięsiwo. Nabywając karmę powinniśmy szukać przede wszystkim mięska. Koty są mięsożercami, zatem ich dieta musi obowiązkowo składać się na mięsie. Koty nie posiadają potrzeby jedzenia cukrów.

W paszach dla zwierząt natomiast możemy wyszukać ziarna, bowiem są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części razem, i bynajmniej nie dlatego, iż są pełnowartościowym pożywieniem dla gatunku stworzeń mięsożernych. Mięcho oraz tłuszcze powinny być wyłącznie identyfikowalne poprzez dany gatunek. Jeśli nie jest on jednak określony, jakość mięsiwa też nie może być opisana odpowiednio. Należy więc unikać produktów, w których znaleźć możemy niezidentyfikowane mięso, drób bądź też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które zawierają w sobie dużo mączki roślinnej, ponieważ są to pokarmowe wypełniacze. Jeśli karma już ma w sobie zawierać zboża, to bezwarunkowo musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Wszystkie owoce i warzywa polepszają wartość, w szczególności jeśli zamieniają one ziarna w karmie.

żywienie szczeniąt

Pierwiastki mineralne są też niezwykle przydatne, jednak trzeba mieć zawsze na baczności to, iż jedzenie musi zawierać szczególnie wysoką dawkę mięsa, którego minerały nigdy nie są w stanie wymienić. Z całkowitą stanowczością powinniśmy unikać żywności w których odnaleźć, można wyroby naturalnego źródła, które nie posiadają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,bądź ,, drób,,. Karmy, które posiadają sztuczne pigmenty oraz substancje słodzące lub także konserwanty. Szczególnie te w szczególności , które uważane są za rakotwórcze lub mają zakaz używania w ludzkim jedzeniu, bądź w żywności dla czworonogów, jak BHT, Ethoxyquin a także BHA, Galusan propylu. Niektóre składniki jak produkty rybne, mogą kryć w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, gdy nie są podane przez wytwórcę, nie jest wymagany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Zatem powinniśmy, szukać zapewnienia, jakie daje producent o tym że używa wyłącznie ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy również zwrócić uwagę na to czy mięcho oraz tłuszcze są niewiadomego źródła, bowiem może to być wszystko oraz z zupełną pewnością będzie wówczas posiadało bardzo niską jakość. Większość z producentów nie wprowadza na swoich pudełkach zupełnych proporcji pewnych elementów, mianowicie jakie trafiają w skład żywności, więc dokonanie dobrej oceny będzie wtedy polegało na własnej wiedzy. Jeżeli chodzi zaś o gotową karmę, mądrzej będzie z naszej strony być znacznie rozważnym, niż wierzyć reklamom w telewizji czy internecie.